Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Нарачала роденденска торта преку Фејсбук – СТИГНАЛА КАТАСТРОФА!

Енда жена решила на својот брат за 30. роденден да му нарача торта која ќе биде асоцијација на неговата љубов кон риболовот. Преку Фејсбук контактирала жена која прави торти и и испратила фотографија според која таа требала да го изработи изненадувањето.

Но кога стигнала нарачката и кога таа ја отворила кутијата, не верувала што гледа – тортата изгледала како деца да си играле со неа. 

– Со ќерка ми почнавме да се смееме кога видовме што стигна. Веднаш фотографијата ја ставив на Фејсбук и видов дека и други го имаат истото мислење. Се обидов да ја контактирам жената од која ја нарачав, но таа ме блокираше и ја избриша страницата, рекла жената која останала без роденденско изненадување за братот.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...