Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

„Ле Паризиен“: ПСЖ ќе мора да го продаде Мбапе

Францускиот шампион ПСЖ ќе биде приморан да го продаде младиот напаѓач Килијан Мбапе. Како што пишува авторитетниот „Ле Паризиен“, францускиот репрезентативец отворено им рекол на првите луѓе на тимот дека нема намера да разговара за никакво продолжување на договорот.

21-годишниот напаѓач заедно со Бразилецот Нејмар е прва sвезда на тимот, но за него иднината не е во Париз. Мбапе има договор со францускиот првак до 2022 година, па управата на ПСЖ ако не успее да го разубеди ќе мора следното лето да  најде купувач за него, бидејќи тој ќе влезе во последната година од договорот со што ПСЖ ризикува да го загуби без добиено европ.

Реал Мадрид е најзаинтересиран за Мбапе, а според некои извори и фудбалерот има голема желба да заигра на „Сантијаго Бернабеу“. Своја шанса чекаат и Јувентус, Барселона и Ливерпул.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...