Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

КЕБА ПРОЗБОРЕЛ ЗА РАЗВОДОТ НА СИН МУ ИГОР И СЕВЕРИНА! Еве што рекол за снаата…

Северина Којиќ неколку месеци престојува во Хрватска, додека нејзиниот сопруг Игор времето го поминува в о Белград. Дека за нивниот брак му дошол крајот од ден во ден се повеќе се гласно се зборува затоа.

Соседите на популарниот фолкер откриваат дека српската снајка не ја виделе долго, но и Игор повеќе не е со Северина… Баш во тој момент од куќата излегол Драган Којиќ Кеба под “полна ратна опрема“ и го одвел малиот љубимец на шетање. Не му беше пријатно кога ја здогледа екипата на Курир бидејќи претпоставувал која е причината за нејзино доаѓање…

– Незнам каде се нити знам каков е нивниот однос. Возрасни луѓе се и сигурно знаат што прават. Од друга страна се што прават, си прават за себе – рекол Кеба

– Ако мене ме прашувате, љубовта никогаш не треба да се објаснува, нити може да се објасни. Зборот никогаш не го употребувам како оружје, ни за одбрана, а и за напад, така ќе биде и овој пат. Нека се живи и здрави и господ да им подари благодет и среќа во живот – рекол Кеба помалку филозовски…

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...