Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Играч на Јунајтед одиграл едно полувреме во Париз со „едно око“

Играчот на Манчестер Јунајтед, Скот МекТомини, беше еден од најдобрите играчи на вчерашниот дуел во Париз против ПСЖ. Меѓутоа во текот на првиот дел се соочил со проблем, играл практично со „едно око“, но и покрај тоа беше одличен во средината на теренот за „Црвените ѓаволи“.

„Скот имаше импресивен меч. Неговата игра е поимпресивна ако се знае дека во првиот дел играше со една контактна леќа, откако едната ја загубил веднаш по самиот старт од мечот“, рече тренерот Солскјер по мечот.

Манчестер славеше 2:1, а головите за „Ѓаволите“ ги постигнаа Фернандес и Рашфорд.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...