Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Скорпијата мисли дека може се, А РАКОТ ЗАИНТЕРЕСИРАН ЗА ПОГРЕШНА ЛИЧНОСТ

ОВЕН

Имате впечаток дека вообичаените начини на работа не ги даваат очекуваните резултати. Размислувате за воведување на новини. Разочарани сте. Сфаќате дека сте ја идеализирале другата поволина. Солидно здравје.

БИК

Правите конкретни и прецизни работни цели. Приоритет се стабилните работи кои носат редовна заработувачка. Не сте во целост задоволни од односот на саканата личност. Имате впечаток дека премногу си дозволува. Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Комуникативни сте, шармантни и расположени за дружење. Доколку работата има врска со места каде што се собираат луѓе, вие сте одлични. Постои личност која ви се допаѓа, но и натаму не ги покажувате своите намери. Стабилно здравје.

РАК

Не се снаоѓате во комуникацијата со другите луѓе. Оставате впечаток на личност која не владее со материјата која ја зборува. Емотивно сте заинтересирани за личност која не го приметува вашиот интерес. Под стрес сте.

ЛАВ

Полни со самодоверба сте, шармантни и убедливи. Сите обврски ги завршувате во рок, и задоволни сте од резултатите. Имате симпатија, но и натаму не сте смислиле начин на кој ќе и пријдете. Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Детално испланираниот план се менува изненадувачки благодарение на надредените. Ви смета што нема да ја завршите почнатата работа. Поминувате време со симпатијата, затоа што ви е важно добро да ја запознаете. Промена на расположението.

ВАГА

Работата добро се одвива. Ве интересира мислењето на соработниците за вашите идеи. Драго ви е што им се допаѓаат. Непријатни сте во комуникацијата со партнерот кој дипломатично не реагира на вашето однесување. Нервоза е можна.

ШКОРПИЈА

Имате впечаток дека се можете. Со многу оптимизам тргнувате во решавање на старите проблеми, овој пат одлучни да не се откажете и да истерате до крај. Емотивно сте задоволни. Коските се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Се консулитрате со колегите во врска со нов проект. Ви се допаѓаат нивните идеи и начини на размислувања. Ви недостасуваат позитивни случувања на полето љубов. Не сакате да бидете сами. Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Вашето знаење и способност се познати надвор од фирмата во која работите. Конкуренцијата е заинтересирана за соработка. Емотивно сте задоволни и фокусирани на саканата личност. Добро здравје.

ВОДОЛИЈА

Амбициозни сте. Имате впечаток дека може уште повеќе да постигнете на работа, па работните цели ги поставувате повисоко. Однесувањето кон партнерот е прилично ладно, со дистанца. Проблеми со притисокот.

РИБИ

Одличен впечаток оставате во комуникацијата со другите луѓе и на тој начин отворате врата на нова соработка. Не сте задоволни емотивно, затоа што имате впечаток дека партнерот е ладен кон вас. Проблеми со забите.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...