Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ГЕРМАНИЈА ГОРИ! Поторно голем број на новозаразени…

Во Германија во последните 24 часа потврдени се 7.595 нови случаи на корона вирус, а починале 39 лица соопштено е од Институтот Роберт Кох.

Вкупниот број на заразени со тоа пораснал на 380. 762, а починати се 9.875 лица, пренесува Ројтерс. 

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...