Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Гатузо: Елмас и натаму позитивен на коронавирус

Елиф Елмас и Пјотр Зелински и натаму се позитивни на коронавирус. Ова го откри тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо.

„Елмас и Зелински и натаму се позитивни. После 21 ден верувам дека ќе бидат негативни, и потоа ќе мора да работат да се вратат на старата физичката подготовка“, рече Гатузо.

Инсиње досега единствен од позитивните, доби негативен тест и се врати во екипата, но Елмас и Зелински ќе почекаат.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...