10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Гатузо: Елмас и натаму позитивен на коронавирус

Елиф Елмас и Пјотр Зелински и натаму се позитивни на коронавирус. Ова го откри тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо.

„Елмас и Зелински и натаму се позитивни. После 21 ден верувам дека ќе бидат негативни, и потоа ќе мора да работат да се вратат на старата физичката подготовка“, рече Гатузо.

Инсиње досега единствен од позитивните, доби негативен тест и се врати во екипата, но Елмас и Зелински ќе почекаат.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести