Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ВИДЕО кое разнежни многумина! Докторот секое новороденче го дочекува на ПОСЕБЕН НАЧИН

Доктор Кери Д. Ендру Јаја Маге од Пенсилванија секое бебе го дочекува со роденденска песничка. Вели тоа го научил од својот ментор, а го применува секојдневно затоа што секое бебе е посебно и кога му пее има чувство дека и пее на иднината на светот. 

Породил илјадници жени, но од оваа навика на секое бебе да му ги разубави првите моменти од животот  со весела песничка, нема никогаш да се откаже. 

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...