Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ ПРОЗБОРЕЛА ЗА СЕ*СОТ ПОСЛЕ 6. ГОДИНИ БРАК: Што ќе каже Ноле после оваа изјава

Не сме навикнати Јелена за зборува на тие теми…

Јелена Ѓоковиќ е жена која ја знаат во секој дел од планетата, најмногу поради сопругот Новак.  Јелена неодамна зборувала за книги кои и го промениле животот, а на сите им паднало во очи онаа која зборува за водење љубов. Таа прошетала со својот сопруг Новак низ Белград и во една книжарница во центарот на градот поделила совети на сите дами:

– Ми рекоа дека сум имала една минута да најдам книга за препорака… Излегоа три минути, а можеа барем 33. Кога ќе навлезам во популарна психологија, не излегувам – рекла Јелена во видео објавено на својот Инстаграм.

Одбрала дела кои и го промениле животот:

– Сега најмногу читам популарна психологија, и тоа е она што допринесува за мојот раст – рекла Јелана и ја препорача книгата “Е, ме заболе“ бидејќи зборува колку се важни нашите сопствени одлуки за се она што сакаме во животот.

– Јас многу го почитувам Џон Диспенц и многу ги сакам неговите книги и мислам дека е сјаен човек. А тука е и книгата Четири договори која ја препорачувам од срце, како и Естер Перел – таа е генијална за партнерски односи. Сексуалноста е нешто многу битно и што мнигумина губат во долги вреси. Е ова е нешто што може да ви даде некоја интересна перспектива – советувала Јелена.

Зборувала и за книгата “Непритисната душа“ која зборува за враќање кон себе.

– Често велат дека во животот сите ја бараме среќата, но тогаш се случува потрагата по среќа да биде одбегнување на болка. Животот сам по себе е страдање и болка и ние треба да ги прифатиме тие станици на патот кон нештата и да не ја одбегнуваме болката, да не ја маскираме. Оваа книга има одлични примери како тоа во животот да го направите – порачала Јелена.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...