Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Цел Наполи одново „негативен“, но нема информација дали е Елмас меѓу тестираните

„Сите тестови на коронавирус направени вчера се негативни. Го чекаме резултатот од уште еден кој беше тестиран денеска“, пишува Наполи во својот статус на „Твитер“.

Со тоа и натаму станува нејасно дали меѓу тестираните се и Елмас и Зелински кои се во изолација поради позитивни тестови.

Според некои пишувања, едниот од споменатите играчи е негативен, и може да почне да тренира, додека од другиот се чека резултат, кој се очекува да биде негативен, со што тимот би се коплетирал. Но, сето ова се само шпекулации.

Иста вест Наполи објави и пред неколку дена, која беше окарактеризирана дека Елмас го „победил“ коронавирусот, но тоа не беше така. Останатите играчи беа негативни, додека Елмас и Зелински и натаму мораше да минуваат во изолација. Сигурно е дека Македонецот, без разлика на тестот, нема да конкурира за настап против Аз Алкмар во Лигата на Европа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...