Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТРАГЕДИЈА ВО ВЕЛЕС: Тешко повреден работник по пад од покрив

Вчера  околу 12.00 часот 58-годишниот велешанец В.А. извршувајќи работни задачи во приватна фирма во Велес, се здобил со повреда, по што бил пренесен во велешката болница за укажување на лекарска помош,информира од СВР Велес портпаролот Верољуб Додевски.

Како што информира за МИА, д-р Весна Неделковска Николова работникот се здобил со повреди при пад од покрив на една велешка фирма каде работел и се здобил со тешки повреди.

-Работникот итно бил примен во нашата болница и сниман томографски и има повреда, фрактура на 12 тото ребро и фрактура на череп со крварење во мозокот. По укажаната медицинска  помош од велешката болница со возило на Итна помош  итно бил пренесен на понатамошно лекување на Клиниката за Неврохирургија во Скопје,информира д-р Неделковска Николова.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...