Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Разбојник ДОБИ ЌОТЕК ОД 83 ГОДИШНА СТАРИЦА штп сакаше да ја ограби (ВИДЕО)

Џун Тарнер (83) стана локален херој откако храбро се спротивстави на маскиран напаѓач, кој се обиде да и ја ограби продавницата.

Таа освои награда за дело на храброст откако минатата година го претепа криминалецот. Иако во голема мера ја гази својата деветта деценија од животот, оваа баба од Британија успеала да го избрка маскираниот разбојник од продавницата со помош на стапчето за одење, а тој избегал со украдени 50 фунти и кутија цигари, по што бил пронајден и уапсен.

Наградата за храброст се доделува секоја година на луѓе кои покажале голема храброст во некоја ситуација.

 Овој неверојатен настан е снимен од безбедносната камера во продавницата. Старицата изрази голема благодарност за оваа награда и рече дека секогаш е подготвена да се жртвува за своето семејство.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...