6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

Приведен крадец од Чаир – НАПРАИЛ ЛОМ

На 19.10.2020 полициски службеници од Одделението за криминалистчки работи Чаир го приведоа Ш.А. (37) и одзедоа автомобил „цитроен“, кој Ш.А. го употребил при извршување на кривично дело “тешка кражба“. Расчистени се три кривични дела „тешка кражба“, што ги извршил Ш.А. и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести