Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ПОЗНАТИОТ ДИЏЕЈ ПОЧИНА НА ИБИЦА: Семејството се огласи со тажни зборови – УМРЕ ВО СОН, НА ОМИЛЕНОТО МЕСТО

Хозе Падија, познатиот диџеј од Ибица, починал во неделата на 64-годишна возраст.  Тој е најпознат по сетот „Cafe del Mar”, а неговото семејство соопштило дека умре во сон, токму во своето омилено место – Ибица.

„Со голема тага ви ја соопштуваме веста дека Хозе почина во сон во неделата вечер на својот сакан остров Ибица. Неговото семејство и пријателите сакаат да им се заблагодарат на сите кои испратија донации и пораки со поддршка за да му ги олеснат последните неколку месеци, како и на сите вработени во болницата „Can Misses” кои за него се грижеа до крајот”, се вели во соопштението од семејството.

Порано оваа година беше откриено дека на Падија му е дијагностициран рак на дебелото црево, а беше покрената и акција за собирање пари за трошоците за лекување.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...