Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ново, овој пат уште поголемо понижување за Озил поради кое нема да игра во Премиер-лигата

Месут Озил е „вишок“ во Арсенал. Тоа на сите им е јасно, но Германецот никако не успева да најде нов клуб каде ќе ја продолжи кариерата.

Играчот од средниот ред само е понижуван од својот клуб. Пред десетина дена не беше вклучен на списокот на фудбалери за Лигата на Европа, а сега Микел Артета не го ставил ниту на конечниот список за настап во Премиерлигата.

Тоа значи дека Озил нема да може да игра во англиското првенство, а ќе може да игра само во Куповите на оваа земја.

Ова е знак дека за Германецот и дефинитивно нема место на „Емирати“, и дека треба уште во јануари да си бара нова средина. Договорот му истекува во јуни 2021 година.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...