Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Незадоволниот Дибала ќе бара да биде продаден!?

Пауло Дибала и кај новиот тренер не е меѓу стартерите. Андреа Пирло засега му дава шанса од клупата, а италијанските медиуми елат дека дуелот со Динамо Киев е пресвртница за неговата иднина.

Ако добие шанса, тогаш би можел да остане во Јуве, но доколку Пирло се одлучи да го стави на клупата повторно, тогаш тој ќе бара „излез“ од Јувентус, односно да биде продаден.

Последен клуб кој пројави интерес за него беше Евертон. Карло Анчелоти го гледа како идеален партнер на Калверт-Луин, Хамес Родригез и Ричарлисон во нападот на „сините“ кои одлично ја стартуваа сезоната.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...