Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Имајте ги овие претставници на зодијакот во близина – ТИЕ СЕ ДУША ОД ЛУЃЕ

Дали знаете кои хороскопски знаци имаат најдобра душа?

Девица

Ако вашиот партнер е роден во знакот на девица, вие сте една среќна личност. Тоа се луѓе со многу симпатија и љубезност кон другите, секогаш подготвени да помогнат и да дадат поддршка во тешки моменти. На нив им е тешко да кажуваат лаги, и самите никогаш не лажат. Девиците се луѓе со најранлива душа. Тие не се одмаздољубиви, но никогаш повеќе нема да ви веруваат ако еднаш ги разочарате или не подадете рака кога им е тешко. Тие се многу лојални, без оглед што ќе се случи.

Водолија

Луѓето родени во овој знак се познати по својот алтруизам. Тие ќе им го дадат последното нешто што го имаат на оние на кои им е потребно, но истото ќе го очекуваат кога ќе им треба нешто. Тие се многу љубезни, но очекуваат и вие со иста доза да им возвратите .Тешко е да се најде подобар партнер од водолија. Сè што со убаво ќе им дадете ќе ви се врати многу пати и уште поубаво.

Рак

Тој е секогаш подготвен да им помага на другите, без исклучок, понекогаш жртвувајќи ја сопствената благосостојба. Не е важно кому му помогнал, важно му е што го сторил тоа од срце и со добри намери. Раковите не се агресивни и трпеливо се спротивставуваат на нападите на другите луѓе. Чувството на лутина и завист им е сосема туѓо. За доброто на своите најблиски, тие се подготвени да направат сè, дури и да се лишат од сè за да им угодат на другите.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...