5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Власта е исплашена – порача Мицкоски од протест со автомобили

Овој политички прогон мора веднаш да запре, знаеме дека се случува поради немоќта на власта, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по вечерашниот протест.

Таа е исплашена дека за многу скоро ќе дојде тој ден кога ќе се соочи лице во лице со чистата и јасна правда, меѓутоа ова што му го прават на македонскиот народ, тој нема да го заборави и ќе ги казни час поскоро, истакна тој.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести