3 C
Skopje
среда, април 21, 2021
spot_img

Ако ги имате овие апликации на вашите уреди, веднаш да ги избришете-МНОГУ СЕ ОПАСНИ

За многу апликации сметате дека ќе ви го олеснат животот, а всушност се многу опасни, како и за вашиот уред така и за вашата приватност.

Ова се 7 апликации кои не треба да ги имате во вашиот смартфон:

QuickPic Gallery

Оваа апликација во 2018 година беше избришана од Google Play Store бидејќи е откриено дека префрлаат податоци на корисниците на нивните сервери.

ЕS File Explorer

Oва беше една од најпопуларните апликации на времето, но бидејќи имаше сомнителни огласи и реклами ја отстранија од Play Store

UC Browser

Овој интернер пребарувач беше најпопуларен во Кина и Индија. Не треба да го користите доколку не сакате да ви бидат загрозени вашите лични податоци.

CLEANit

Оваа апликација е наменета да ослободи меморија во вашиот телефон, но прави повеќе штета отколку корист.

DU Battery Saver & Fast Charge

Не постои апликација која може да го забрза времето на полнење на вашиот телефон.

Dolphin Web Browser

Преку оваа апликација може да ве следат на кои локации се движите.

Fildo

Апликација која служи за нелегално преземање на музика од компанијата Netease.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести