Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ЧЕШКА МИНИСТЕРКА ГО НАРЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ ИДИОТ, мислеше дека камерата е исклучена (ВИДЕО)

Министерката за труд и социјала во Чешка, за време на интервју мислеше дека веќе камерите и микрофоните се исклучени, па си зеде слобода да го критикува чешкиот премиер, но и да го навреди па го нарече идиот.

Јана Малачова, член на чешката влада, остро ја критикуваше работата на премиерот Андреј Бабиќ, пренесува порталот Текдипс.

 – Сето ова е хаос кој Бабиш го направи. И сега сите мора да лижеме. Тој е идиот, извинете – рече Малачова на крајот од интервјуто, мислејќи дека се исклучени камерите и микрофоните.

Новиот коментар веќе создаде хаос на социјалните мрежи, особено кај членовите на чешката опозиција.

На пример, Мирослав Калоусек напиша на Твитер: „Се прашувам како да ги повикам министрите кои се подготвени да останат во владата на личност за која имаат такво мислење“.

Ова не е првпат да светнат искри меѓу министерката Малачова и премиерот Бабиш.

Во мај, во изјава за весникот Право, Бабиш ја критикуваше министерката: „Бев многу разочаран од г-ѓа Малачова, која дејствуваше незаконски за време на оваа криза“.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...