Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СКАНДАЛ ВО ЛОНДОН: Се качи на црква и се обиде да го симне крстот (ВИДЕО)

Неверојатна и несекојдневна случка доаѓа од Лондон која ја шокираше јавноста. Едно лице се обиде да го отстрани крстот од Баптистичката црква „Чедвел Харт“ во областа Ромфорд, која административно и припаѓа на Лондон.

Полицијата брзо пристигнала на местото и го уапсила човекот, а тој се уште е во притвор.

– Свесни сме за видеото кое кружи на социјалните мрежи, човекот кој ја изврши штетата е уапсен и се води истрага за случајот – наведува полицијата на Твитер.

Видеото го објави и на Твитер политичарот Најџел Фараж.

– Ние сме христијанска земја и нашата култура е нападната. Нашите бискупи се жалат на Брегзит, а  не кажуваат ништо за сквернавењето на лондонската црква – изјави тој.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...