Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СЕ УШТЕ СЕ РАБОТИ: Вода ќе дојде или доцна вечер, или утре наутро

Половина Скопје е без вода, а екипи на јавното претпријатие „Водовод и канализација“ сè уште работат на поправка на дефектот на водоводна цевка во центарот на градот.

Вода ќе дојде или доцна вечер, или најдоцна утре рано наутро, пишува „360 степени“.

Половина Скопје во моментов е без водоснабдување или со намален доток на вода. Според „Водовод и канализација“, дефектот ги засегна жителите на Центар, Аеродром, Кисела Вода, Лисиче, Ново Лисиче, Припор, Сопиште, Ракотинци, Добри Дол, Драчево, Пинтија, Моране и Студеничани.

Водовод објави дека на неколку локации веќе има цистерни со техничка вода.

Шампионче – Кисела Вода
Три Бисери – Аеродром
Парк – Авионче – Ново Лисиче
Кај Градска Болница – Центар
Бул. Борис Трајковски, кај Тинекс – Кисела Вода.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...