Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мурињо го провоцираше, Венгер му врати

Арсен Венгер во својата автобиографија „Мојот живот во црвено бело“ не пиша ниту еден дел за Жозе Мурињо. Тој кратко одговори и зошто, по што следеше реакција на Португалецот.

Предводникот на Тотенхем изјави дека Французинот никогаш не победил на 19-те меѓусебни дуели, па тоа е причината поради која не се најде во неговата автобиографија.

Венгер не премолче и се огласи во јавноста.

„Не ми пречи неговата изјава, тоа е провокација. Кога станува збор за него се чувствувам како да сум во градинка. Но, тоа е дел од неговиот карактер“, рече некогашниот менаџер на Арсенал.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...