Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Милан во офанзива: Нови договори за Ибра, Чалханоглу и Донарума

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли потврди дека клубот работи на продолжување на договорите на Златан Ибрахимовиќ, Џанлуиџи Донарума и Хакан Чалханоглу. Договорите на сите тројца истекуваат на крајот на сезоната.

„Овие се многу важни играчи за нас. Мислам дека на ова работат Паоло Малдини, Иван Газидис и Масаро. Има дури и планирани средби со нив, на кои може многу скоро да се постигне договор за нова соработка“, изјавил Пиоли.

Тој е особено импресиониран од Златан, кој ги постигна двата гола за победа од 2:1 над Интер на дербито оваа сабота.

„За Милан е многу важно да има играч како него. Се обидуваме да го извлечеме максимумот од сите“, додаде Пиоли.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...