11 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

МВР и ПАЗАРНА „УПАДНАЛЕ“ на свадба во Глумово и ја растуриле журката

Пазарната инспекција и Министерството за внатрешни работи во заедничка акција синоќа во ресторан во Глумово затекнале околу 300 гости кои присуствувале на свадба, што е спротивно на здравствените протоколи за спречување на ширењето на Ковид-19.

Според првичните информации, акцијата е спроведена пред 21 часот, а свадбата по упадот на полицијата е прекината.

Повеќе детали се најавени во текот на денешниот ден. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести