10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

КУМАНОВКА НАПРАВИЛА СУДАР ВО ОХРИД: Повредени две девојки

На 18.10.2020 во 06: 10 часот во СВР Охрид било пријавено дека на крстосницата на кружен тек од бул.„Туристичка“ со ул.„Јане Сандански“ во Охрид, С.С.(21) од Куманово управувајќи патничко возило „опел“, со кумановски регистарски ознаки, изгубила контрола и удрила во метална канделабра.

Во незгодата С.С. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“, а сопатничката Ј.Д.(21) од Куманово се здобила со телесни повреди, константирани во Општата болница Охрид.
Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести