Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЖЕНА ИЛИ МАЖ? Тоа што прво го гледате на сликата го открива вашиот љубовно пријателски живот

Едноставен тест за личноста ќе открие како се чувствувате моментално кога станува збор вашиот љубовно пријателски живот.

Ако сте жена и гледате маж

Ова значи дека моментално барате партнер за врска и имате многу силно либидо.

Ако веќе сте во врска, тогаш многу го сакате вашиот партнер. Често мислите само на него и многу добро ви оди.

Ако сте маж и гледате маж

Загрижени сте за вашите за односните со вашите колеги и блиски пријатели. Исто така, премногу се грижите за тоа што мислат за вас.

Ако сте жена и гледате жена

Ова значи дека ви е пријатно во вашата моментална позиција. Таквата силна самодоверба позитивно влијае на иднината.

Ако сте маж и гледате жена

Ова може да укаже на тоа дека барате партнерка со која би можеле да го споделите вашиот живот. Можеби дури и премногу активно барате жена. Дајте си време и оставете работите да дојдат спонтано.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...