Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

„Железна“ бабичка: 83-ГОДИШНА ЖЕНА СО ПАТЕРИЦА УДРИ по крадецот кој сакаше да го украде прометот (ФОТО)

83-годишна баба деновиве главна тема по британските медиуми.

Тоа е така бидејќи старата жена не дозволила крадец да и ја ограби продавницата. Џун Тарнер (83) го удирала со тврди предмети крадецот кога тој побарал од нејзе да му ги даде парите од прометот.

Старата жена веќе 45 години е сопственик на продавницата и во моментот кога младиот човек влегол, таа била позади шалтерот. Безбедносните камери го снимија целиот момент кога Џун му се спротивстави на младиот човек, па дури и го удри со патерицата. По реакцијата на Џун, младиот човек брзо ја напушти продавницата, без да земе ниту една фунта со себе.

За својата храброст, Џун Тарнер ја добила и наградата „Single Act of Bravery“, награда што се доделува во Британија на луѓе кои вршат храбри дела.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...