Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на власта и Комисијата резултира со 834 починати лица

Соопштение до јавноста од ВМРО-ДПМНЕ – реакција на соопштението на СДСМ 

Владата на Заев заедно со Комисијата за заразни болести потфрлија. 

Неспособноста на власта и Комисијата резултира со 834 починати лица.
Македонија поради неодговорноста на власта и Комисијата се искачи на првото место во регионот и пошироко по новозаразени и починати од КОВИД-19.
Членовите на Комисијата за заразни болести наместо како лекари се поставија како политичари.
Болници преполни, здравствен кадар преморен, власта не го дочека претстојниот есенски бран на КОВИД подготвена.
Очигледно е дека Владата на Заев нема стратегија.
Граѓаните се жртва на неспособноста и неодговорноста на власта.
Граѓаните бараат одговорност.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...