Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Црн ден за Реал и Барса, ова не се нема случено 17 години

Реал Мадрид и Барселона вчера во целост ги разочараа своите фанови, беа совладани од Кадиз, односно Гетафе. И двата тима беа поразени со 1-0 пред „Ел Калиско“, кое на програмата е следниот викенд.

Токму ваквата ситуација ги натера новинарите да ја „прочепкаат“ архивата. Најдоа неверојатен податок, цели 17 години не се случи двата тима да бидат поразени пред вечното дерби.Во 2003 година Реал Мадрид беше совладан од Реал Сосиедад, додека пак Барселона од Депортиво. По овие средби „Ел Калсико“ заврши со резултат 1-1.

По пет одиграни мечеви во Ла Лига, Реал има 10 бода и се наоѓа на лидерската позиција, додека Барса е на петото место со седум бода и меч помалку.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...