Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Тест за откривање на личноста: ШТО ПРВО ЗАБЕЛЕЖУВАТЕ НА СЛИКАТА?

Овој едноставен тест е направен по принципот „што прво гледате“, неретко ваквите тестови ги користат и психолозите. Она што прво го забележувате, тоа открива што е она што ви помага во клучните моменти во вашиот живот.

Ова се резултатите од тестот:

Дрво

Имате исклучително развиена интуиција и речиси секогаш ја следите. Кога и да сте во двоумење, вие секогаш се потпирате на тоа чувство во вашиот стомак, кое што никогаш нема да ве изневери. Многу сте лежерни и не ви значат материјалните нешта, уживате во ситниците како што се сончев ден и пријатно друштво. Сакате да го поминувате вашето време во тишина, одмор и не работејќи ништо.

Глава од тигар

Вас ве краси исклучително моќен карактер и остар ум. Кога и да донесете некаква одлука, никогаш не се сомневате дали сте постапиле исправно или не. Една од причините за тоа е тоа што пред да ја донесете одлуката „100 пати сте размислиле“. Вие не создавате проблеми таму каде што ги нема, многу сте фокусирани и знаете што сакате во животот.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....