Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ПРВО ПИЕЛЕ, ПА СЕ ТЕПАЛЕ! Две тепачки во две различни кафеани

На 18.10.2020 во 01.30 часот Д.Д.(32) од Скопје пријавил дека околу 00: 50 часот во нас.Драчево, во близина на угостителски објект, бил физички нападнат од неколку лица. Се работи на расчистување на случајот.

Нешто порано, односно во 23: 30 часот Д.С.(19) од Скопје, пријавил дека околу 23 часот, во угостителски објект на подрачјето на Центар, бил физички нападнат од Б.Ѓ. Се работи на расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...