Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Коронавирус во Реал Мадрид

Кошаркарот на Реал Мадрид, Фабиен Козер е позитивен на коронавирус. Оваа информација денеска ја соопштија од таборот на „кралскиот“ тим.

Поради ова, дуелот меѓу Реал Мадрид и Балбао во рамките на Лига Ендеса е одложен, сите членови одново ќе мора да бидат тестирани.

Козер оваа сезона одигра два меча во Евролига и три во домашниот шампионат.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...