Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ким Кардашијан го слави 40-от роденден, ЦЕЛАТА ВЛЕЗЕ ВО „РОДЕНДЕНСКАТА ТОРТА“ (ФОТО)

Ким Кардашијан е фотографирана како излегува од врвот на џиновска торта во чудна фотосесија, за нејзиниот 40-ти роденден.

Без разлика на годините, Ким изгледа совршено и без брчки. Додека позираше пред камерата, идејата била да изгледа како свеќа која се појавува од горниот дел на џиновска торта.

Ѕвездата не остави многу простор на фантазијата, облечена во бикини и проѕирни панталони.

Ким ги остави со „отворена уста“ обожавателите со видеото направено позади сцена што го објави на стори на Инстаграм со кое ги почасти нејзините 190 милиони следбеници.

Со снимањето требаше да се направат промотивни фотографии за нејзината нова линија со производи за убавина „KKW“, по повод нејзиниот 40-ти роденден, кој е 21-ви октомври.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...