Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЕВЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА НЕДЕЛАВА: Стабилно со повисоки дневни температури

Стабилно време, преку ноќ студено, со ниски утрински и дневни температури во постепен пораст, најавува УХМР за следната недела.

Според УХМР; денеска попладне во западните планински подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 22 степена.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Tемпературата ќе биде до 19 степени.

Утре температурата ќе се движи од минус еден во Маврово и Берово до максимални 21 во Гевгелија.

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...