Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Лавот горд на своите достигнувања, А ОВЕНОТ ДА ИМ ВЕРУВА НА ИНСТИНКТИТЕ ЗА ЉУБОВТА


Дневен хороскоп за ден 18.10.2020

Овен

Денес важно е да го кажете тоа што го мислите и да не оставите простор за претпоставки. На работното место ќе мора да се прилагодите на промените, а не да се противите. Инстинктите нема да ве излажат кога се работи за љубовта. Делувајте согласно она што ви го кажува внатрешниот глас. Нема да погрешите.

Бик

Не сакате повеќе да ја работите работата која ви носи нервоза и негативни чувства. Пред вас е промена на работното место. Може да се надевате на убав викенд и нежни моменти кои ќе ги поминете со партнерот. Потребно е само да најдете начин како да му ја докажете вашата љубов. Добро ќе ви дојде физичка активност.

Близнаци

Денес талентите како медијатор ќе ви зачуваат важни врски. На работното место обидете се да се истакнете со креативноста, не ја следете само рутината. Приватно, мора да се опкружите со попозитивни луѓе за си го подобрите расположението. Во љубовта се доближувате до она што одамна го посакувате.

Рак

Денес вашите нерви ќе бидат тестирани. Ако извршите притисок врз себе, може да изгубите важна работа или позиција во општеството. Не летајте во облаците, за да не треснете на земја. Бидете горделиви, но тоа не значи дека треба да бидете арогантни кон околината. И во љубовта ќе бидете подложени на тестови.

Лав

Ќе чувствувате огромна гордост со вашите постигнувања и со вашиот изглед. Не плашете се да го покажете тоа без разлика дали тоа ќе изгледа арогантно или не во туѓите очи. Потребно е искрено да ги изразувате вашите чувства. Пријателите ќе ве поканат на вечера. Не ги одбивајте, бидејќи средбата со нив ќе ви отвори прекрасна нова можност.

Девица

Денес не се потпирајте на стравовите и темните мисли. Среќата ви е на поле работа и финансии, па бидете послободни и креативни во одлуките. Само обрнете повеќе внимание на деталите. Задржете ја љубовната еуфорија и не се задоволувајте со просечниот тек на настаните. И партнерот ќе го „заразите“ со вашата позитивност.

Вага

Ќе сакате да го преуредите просторот во кого живеете или работите. Некои од вашите планови може да бидат предмет на промена. Ќе мора да почекате за подобри времиња за да ги реализирате, не можете веднаш. Не дејствувајте како иницијатор на ништо. Премногу лично сфаќате сè што се случува и си ги повредите сами чувствата.

Скорпија

Иако е викенд, ќе ги искомбинирате задоволството и работата. Со неверојатна леснотија ќе ги сработувате задачите кои ви се дадени, одделувајќи си време за смеа, шеги и телефонски разговори со саканите. Балансот кој ќе го воспоставите ќе биде за почит. Можете да им го промените расположението на членовите на семејството.

Стрелец

Можни се некои ненадејни пресврти на деловно поле. Моментално промените кои следуваат не зависат од вас. Со саканата личност имате проблеми, кавги и несогласувања, па не ви е лесно да најдете емотивен мир. Саканата личност не ви ги покажува чувствата, а вие веќе немате нерви. Под огромен притисок и стрес сте.

Јарец

Денес можете да прибегнете кон изненадувачки акции што ќе ви овозможат да ги надминете вашите конкуренти. Имај на ум дека луѓето ќе имаат целосна доверба во вашите зборови. Воздржувајте се да покажувате екстремни емоции. Понекогаш претерувате и станува посесивни. Инаку, во спротивно, партнерот ќе почне да се оддалечува од вас.

Водолија

Со помош на смирени разговори и шарм ќе можете да допрете до вашите колеги кои ви делуваат какво тврд орев. Денес ќе добиете совет од повозрасна личност кој вреди да го следите. Не ги игнорирајте зборовите на возрасните само затоа што вие можете да прочитате сè во книга или онлајн. Некои лекции се учат само со живеењето.

Риби

Денес ќе расте вашата самодоверба. Ќе правите храбри потези, ќе предлагате смели идеи, а соработниците ќе бидат воодушевени од вашите настапи. Самодовербата ќе ви порасне, а тоа ви недостасуваше во последно време. Зарем не гледате дека единствените ограничувања пред вас се оние кои самите си ги поставувате?

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...