Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Дерик Роуз за уште посилни Лејкерси!?

Дерик Роуз, еден од најдобрите бекови во НБА, една од најголемите ѕвезди на денешницата во најсилната кошаркарска лига во светот, е на добар пат да потпише за Лејкерси, новиот шампион. Откако вчера излезе информација дека Крис Пол би можел да дојде во “градот на Ангелите“, утринава се шпекулира дека бекот на Детроит, а претходно и на Чикаго Булс, би можел да биде дел од таа непобедлива тројка: Леброн – Дејвис – Роуз. Медиумите во САД известуваат дека откако ја освоија титулата во НБА, сега Лејкерси се во добра позиција да го засилат својот тим, токму со некогаш најмладиот МВП во регуларниот дел во НБА.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...