Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Водителката од „48 часа свадба“ се здебели и ги напушти малите екрани – ДЕНЕС НЕМА ДА ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ (ФОТО)

Ирена Стојановиќ, која сите ја паметиме по нејзиното моминско име Спасиќ и како шармантна и насмеана водителка на шоуто „48 часа свадбa“, не можеше да се види на екраниte долго време.

Таа им се посвети на децата и на семејството последниве неколку години, а се врати на голема врата на крајот на февруари 2019 година со своето авторско шоу „Изување са Иреном“. Многумина не можеа да пропуштаат дека убавата презентерка се смени целосно.

Имено, Ирена, која ќе наполни 44 години на крајот на јуни, беше препознатлива на почетокот на нејзината кариера по нејзините кратки фризури и стил, сега таа го смени имиџот и има долга коса.

Познатата презентерка долго време се бореше и со прекумерна тежина, а неодамна зборуваше искрено и отворено за сето тоа и за тоа како успеа да ја постигне својата поставена цел и да изгуби дури 17 килограми за половина година.

Во своето авторско шоу, кое полека се приближува кон јубилејот, таа беше домаќин на многу познати личности и еминентни експерти со кои разговара за разни теми, сомнежи и работи во врска со децата, семејството и воспитувањето.

Ирена мотивираше многумина со својот пример и истакна дека упорноста и волјата се најважните работи за промена на вашиот физички изглед. Таа сега изгледа подобро од кога било, и сите со нетрпение чекаат повторно да ја видат на малите екрани.

Да потсетиме, Ирена се венча во 2010 година во шоуто во кое беше домаќин. Таа и нејзиниот сопруг Драган имаат две деца, ќерка Нера и синот Коста.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...