Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ВЕЉКО ЗБЕСНАЛ – МУ ЈА СИМНАЛЕ СЛИКАТА СО АРКАН: Да ви е*** ма*ката на сите по ред

На Вељко Ражнатовиќ Инстаграм му ја забранил сликата со покојниот татко. Вељко Ражнатовиќ објавил на Инстаграм профилот слика со својот покоен татко, каде што малиот Ражнатовиќ е во прегратка на таткому.

Сликата наишла на бурни реакции, а некои корисници на оваа социјална мрежа ја пријавиле како содржина која промовира насилство.

Инстаграм веднаш ја тргнал сликата со образложение:

“Вашата стори ги крши правилата на нашата заедница. Стори е тргната поради промовирање насилство или опасни организации“.

Вељко бурно реагирал на овој потег и порачал: Ќе ви е*ам мајката на сите поединечно“

Инстаграм и порано симнувал некои негови објави, неодамна слика од крстењето на неговиот син била пријавена и симната. Причината била што на сликата напишал дека детето е крстено на голем празник Петровден, но и на денот на ослободување на српскиот народ.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...