Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

БРУТАЛНА КОРОНА АКЦИЈА: Полицијата со тепање ги вади гостите од кафуле

Вчера нешто после 23 часот, босанската полиција интервенирала во кафулето „Кафе Ланџ Легато“ во селото Ѓурѓевиќ кај Тузла. Но, според видеото кое се рашири низ регионот, се гледа како полициските службеници брутално и со тегнење ги вадат гостите надвор од локалот, затоа што работното време на угостителските објекти е 23 часот. Сопственикот Елвис Шариќ пред јавноста се пожали на нивната реакција, која според него била непотребна и претерана.

– Моето кафуле, кое го водам со брат ми, максимално може да прими 80 гости, а вчера имаше од 20 до 25 луѓе. Околу 23 часот пристигна полициска патрола. Се занимавам и со музика и во својот локал имаме свирки во живо. На видеото јасно се гледа. Гостите од кафулето на сила ги исфрлаат. Немаше потреба за тоа, вели сопственикот и додава дека ќе пријави дел од полицајците затоа што постапувале крајно непрофесионално.

„Полицаецот Рефик Фочиќ ми се закануваше и ми рече дека нема да работам додека тој е во полиција. за другите објекти нема корона, само за мојот има“, вели Шариќ.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...