Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

„Ало, ги убив моите 3 ќеркички“: Тројно убиство ја потресе Виена, мајката го призна злосторството

Тежок настан утрово ја шокираше Австрија , каде три мали девојчиња беа убиени, а се сомнева дека позади ѕверско злосторство стои нивната мајка.

Мајката на убиените девојчиња сама се јавила во полиција. Според соопштението на полицијата во Виена, во 05:20 часот, жена се јавила на телефон и кажала дека ги убила нејзините три ќерки. Понатаму додаде дека сака да се самоубие.

Полицајците отишле во станот при што ја уапсиле и жената, која имаше и неколку рани на нејзе. 8-месечното девојче и 3-годишното беа пронајдени без знаци на живот, додека другото 9-годишно девојче, иако беше итно пренесено во болница, не успеа да преживее.

Останува нејасно што ја натерало жената да им го одземе животот на девојчињата, а во меѓувреме се дознава дека  нивниот татко живее на друго место, исто во Виена.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...