Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЈА СНИМИЛ, ПА СЕ ОТКАЖАЛ: Една од најубавите песни на Цеца требало да ја испее познат рокер

Балканската ѕвезда Светана Цеца Ражантовиќ зад себе има голем број хитови, а скоро за секоја песна постои посебна приказна како настанала и дали првично била наменета за неа или за некој друг.

Од тоа дека некои песни се посветени на нејзините деца, преку тоа дека Дино Мерлин и ја подарил „Белград“, дека „Кукавица“ ја одбиле многу пејачи, до тоа дека „Иди додека си млад“ била наменета за Весна Змијанац.

Сега 24 години после објавувањето на песната „Исусе“, откриено е дека оваа нумера била отпеана од Оливер Мандиќ, кој пак никогаш не ја објавил. Имено Оливер на крајот на 1989 ја снимил оваа песна сакајќи да ја објави на својот албум, но после многу размислување се откажал.

Во тоа време Марина Туцаковиќ работела на албумот за Цеца, па и понудила да ја испее, а Цеца прифатаила, по што настана хитот кој и денеска се слуша.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...