Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Учителка и цела група деца од градинка во Гевгелија во ИЗОЛАЦИЈА

Наставничка што држи настава со физичко присуство во Гевгелија е во изолација, како и цела група од детската градинка, пренесе Телма.

Коронавирусот полека навлегува и во гевгелиските образовни институции.

Градоначалникот Сашо Поцков вели дека за наставничката има замена и засега наставата се одвива без проблем.

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...