Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Марија Шерифовиќ: Тоше Проески е ЕДИНСТВЕНИОТ ИЗВЕДУВАЧ СО КОЈ САКАВ ДА СНИМАМ ДУЕТ (ФОТО)

Марија Шерифовиќ важи за една од најдобрите пејачки во регионот  која благодарение на својот вокал ги полни сите сали каде и се појави.

Марија зад себе има многубројни хитови, но нема многу дуети. Во интервју за 24сата.хр таа откри со кој изведувач би сакала да сними дует.

Не размислував, но постојат некои проговори. Постои само еден пејач со кој имав желба да снимим дует, но во оваа епизода, во овој живот не успеавме. Тоа беше Тоше Проески. Тоа беше моја искрена желба, вели Марија.

Таа исто така откри дека најверојатно ќе сними некој дует во иднина, но не сакаше да открива детали.

Шерифовиќ откри што најмногу и се допаѓа кај Јелена Карлеуша.

Ние сме многу различни, но сепак постои една тенка линија која не спојува. Јелена е интелигентна личност, но никогаш не би рекла дека ќе се разбереме толку добро, вели Шерифовиќ.

Целото интервју во продолжение.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...