Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Каква порака испрати Осимен?

Новото засилување на Наполи Виктор Осимен го постигна првиот гол за италијанскиот тим во Серија А. Тој го реализираше четвртиот гол за Наполи во победата над Аталанта со 4:1, а потоа крена маичка на која имаше испишано порака.

Тоа беше порака за поддршка на движење во родната Нигерија повикувајќи да запре полициската бруталност.

Илјадници млади Нигеријци неколку денови протестираат на улиците во неколку градови на западноафриканската држава барајќи од претседателот итно распуштање на полициската единица САРС, единица специјализирана за големи злосторства што ги обвинија за изнуда, незаконско притворање, тортура, па дури и убиствo.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...