Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Илиев дебитираше за Шрузбери со победа над Вимблдон

Македонскиот репрезентативец Дени Илиев дебитираше за новиот клуб Шрузбери во победата над Вимблдон во гости со 1:0 во 6. коло на англиската Лига 1 (третата лига по ранг). Нашиот чувар на мрежата имаше многу работа на мечот затоа што домашните имаа доминација и двојно повеќе шанси за гол од ривалот, додека гостите поголем дел од мечот се бранеа. Сепак, Шрузбери стигна до триумф во 91 минута со погодокот на Ли Кларк.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...