Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Бикот не е задоволен од финансиската ситуација, А ДЕВИЦАТА Е ПРЕД ИНТЕРЕСНО ПОЗНАНСТВО

Oвен
Работа
: Имате лоша соработка со колегите. Не успевате да најдете заеднички јазик, ниту решение за проблемите.

Љубов: Не сте сигурни во емоциите на саканата личност. Правите проблем таму каде што го нема.

Здравје: Раздразливи сте.

Бик
Работа:
 Финансиската ситуација не е онаква каква што сакате да биде. Ви недостасува финансиска сигурност. Размислувате што да направите по повод овој проблем.

Љубов: Емотивно во потполност сте исполнети.

Здравје: Проблеми со хормоните.

Близнаци
Работа:
 Не успевате да најдете заеднички јазик со колегите. Идеите кои ги сметате за генијални, другата страна ги одбива.

Љубов: На личноста која ви се допаѓа, не успевате да и пријдете.

Здравје: Солидно.

Рак
Работа: 
Во незгодна ситуација сте на работа. Надредените сакаат ваше мислење за идеи кои ви делуваат необично.

Љубов: Изненадувачко познанство во вас будат емотивни потреби.

Здравје: Ве стигнал заморот.

Лав
Работа:
 Вредни сте и амбициозни. Работите на решавање на стари проблеми и сигурни сте дека сте на вистинскиот пат да ги решите.

Љубов: Симпатијата ве заморува со приказна, и одбивате состанок.

Здравје: Потребно е добро да се одморите.

Девица
Работа:
 Добивате нова работна понуда. Толку сте воодушевени од неа што ја прифаќате веднаш.

Љубов: Ве очекува интересно познанство. Одамна не сте сретнале личност која ви се допаднала на прв поглед.

Здравје: Циркулацијата не е подобра.

Вага
Работа:
 Фокусирани сте на воспоставување на работна соработка со странци. Комуникацијата не е најдобро, но вие упорно одите кон своите цели.

Љубов: Емотивно не сте задоволни. Имате впечаток дека врската влегла во монотонија.

Здравје: Добро здравје.

Скорпија
Работа:
 Не ви се допаѓа ситуацијата на работа. Принудени сте да ги одработите обврсктие на начин кој ви се допаѓа.

Љубов: Една работа која ве чини среќен е тајната врска. Нетрпеливо го чекате следниот состанок.

Здравје: Солидно.

Стрелец
Работа:
 Ве очекуваат проблеми со финансиите. Тие негативно ќе се одразата и на работните планови.

Љубов: Во емотивна смисла немате никакви очекувања ниту аспирации. Ви годи самотија.

Здравје: Дисбаланс на хормоните.

Јарец
Работа:
 Имате тврдоглав став и не успевате да постигнете работен договор. Зборот компромис не е во вашиот речник.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Имате потреба за интензивен однос.

Здравје: Проблеми со притисокот.

Водолија
Работа:
 Потребна ви е пауза од обврски. Имате впечаток дека сите грижи се на ваш грб.

Љубов: Партнерот ве разбира. Поради тоа го одложувате состанокот со него.

Здравје: Најмногу ви треба одмор сега.

Риби
Работа:
 Неповолната работна ситуација ја прифаќате лично, како исклучиво вие да сте одговорни за неуспех.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Саканата личност го препознава вашето расположение и пробува да ве охрабри.

Здравје: Уморни сте.

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...