Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

5-годишно дете го спасило домот од крадци! Влегле наоружани, а малиот ги „затепал“ со колички

5-годишниот Дејвид од Индијана станал вистински херој откако си го спасил семејството од вооружените лопови кои влегле во нивната куќа. Како што може да се види и од видеото снимено од надзорните камери, вооружените лопови влеле дома откако ја скршиле вратата. Но тоа не го исплашило малиот Дејвид и тој почнал да ги удира со колички и други играчки. 

Мајката на храброто момче, Тамикија Рид, рекла дека во моментот на грабежот таа пеглала и не можела да верува кога видела како реагирал Дејвид. 

Напаѓачите очигледни шокирани од реакцијата на детето веднаш ја напуштиле куќата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...