Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Џеко верен на Рома, добива 15 милиони евра

Един Џеко иако во моментов има 34 години сепак сеуште е движечката сила на екипата на Рома. Тоа го прави Босанецот сеуште исклучително важен, и ценет на фудбалскиот пазар.

Цело лето беше поврзуван со Јувентус но од тоа не излезе ништо, па затоа Џеко одлучи очигледно да и биде верен на Римската волчица.

Потпушува нов, побигат од досегашниот договор со кој се обврзува на соработка до 2024 година и во периодот до тогаш ќе добие цели 15 милиони евра.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...