Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

УЖАС: Пејач од ГРАНД се самоубил поради долгови!

Фолкерот Драгиша Митиќ-Гиле, како што неофицијално дознава српски Курир, денеска си го одзел животот.

Трагедијата се случила во Тител, родното место на пејачот, кој животот си го одзел со бесење.

Пејачот последните години издавал песни за Гранд продукција, а се зборува дека на себе кренал рака поради долгови.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...